cane corso, corsiaki, cc, adopcje, adopcje cane corso, fundacja cane corso, fundacja adopcje cane corso, ccty, cctów, canecorso, włoskie psy, pomoc psom, adopcje psów,

Odwiedzin: 16110 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:REKLAMA


Adopcje Cane Corso - w Nowym Domu - Tobi, pies, 4 lata, Sosnowiec (śląskie) wstecz

Tobi (ID: 95) - w Nowym Domu

Data dodania ogłoszenia: 15:58, 16.03.2014 | Aktualizacja: 11:29, 06.08.2015
Ogłoszenie dodane przez: ArshinaTobi


Umaszczenie: pręgowane
ID: 95
Imię: Tobi
Płeć: piesek
Wiek: 4 lata
Miasto: Sosnowiec
Województwo: śląskie

Status: Ma Dom.

Charakter:
Tobi jest ok 4 letnim pręgowanym mieszańcem Cane Corso.
Do schroniska trafił w 2011r. jako 8- miesięczny pies.
Jest psem bardzo przyjacielsko nastawionym w stosunku do każdego człowieka. Uwielbia być przytulany i czochrany po grzbiecie. Lubi zabiegi pielęgnacyjne np czesanie. Puszczony na wybiegu pilnuje się człowieka, lubi aportować zabawki ale szybko traci nimi zainteresowanie. Ma tendencję do pilnowania zasobów np jedzenia ale swojemu opiekunowi pozwala na grzebanie w misce i odbieranie zabawek.
Toleruje większość psów, poluje na koty.
Niestety prawdopodobnie właściciele nie wlożyli zbyt wiele pracy w jego wychowania a długi pobyt w schronisku, brak regularnych spacerów i kontaktów z człowiekiem pogłębił i sprowokował nowe problemy. Tobi jest psem nadpobudliwym, a swoją ekscytację i frustrację nauczył się rozładowywać na smyczy i innych przedmiotach znajdujących się w pobliżu. Po kilku miesiącach pracy Tobi w dużym stopniu nauczył się lepiej kontrolować emocje i spacery z nim zrobiły się przyjemniejsze. Przez pierwsze kilkadziesiąt minut mocno ciągnie na smyczy ale uczy się reagować na komendę "zwolnij" a wybiegany i solidnie zmęczony potrafi całkiem przyzwoicie iść na luźnej smyczy.
Preferowany dom dla niego to dom z ogrodem, ze względu na jego duze pokłady energii i brak naszej wiedzy na temat tego czy Tobi był psem domowym i czy będzie potrafił w mieszkaniu zachować czystość i nie niszczyć.
Tobi potrzebuje mądrego, cierpliwego właściciela, który będzie mógł poświęcić mu sporo czasu i będzie z nim dalej pracował nad ogólnym ułożeniem, najlepiej pod okiem behawiorysty/ szkoleniowca. Szukamy mu domu bez dzieci.
Jest zaszczepiony, zachipowany i wykastrowany.
Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej, odbycie kilku wspólnych spacerów oraz wizyta przedadopcyjna. Decyzję o oddaniu psa do adopcji podejmuje jego opiekun.
Kontakt:
Justyna 783 700 518 justus08@wp.plWięcej zdjęć: